پانل گچی پنل سیمانی گچبرگ سقف کاذب پارتیشن درای وال سیستم ساخت و ساز خشک کناف

سیستم های ساختمانی پیش ساخته بنابوم

شرح ساختار

سیستم های ساخت و ساز خشک (درای وال)، ساختارهای سبک و مقاوم در برابر زلزله ای هستند که از ترکیب پنل های گچی (و یا پنل های سیمانی) و پروفیل های سبک فولادی گالوانیزه ساخته می شوند. از ترکیب این دو عنصر، چهار ساختار زیر حاصل می شود:

دیوارهای جداکننده

دیوارهای جداکننده کناف، دیوارهای غیر باربری هستند که برای تقسیم فضاهای داخلی ساختمان استفاده می شوند. این ساختارها شامل قاب های فولادی سبک ساخته شده با مقاطع ناودانی شکل بوده که صفحات روکش دار گچی در یک یا چند لایه، به وسیله پیچ مخصوص بر روی آن ها نصب می شوند. درزهای میان این صفحات به وسیله نوار و بتونه مخصوص درزگیری شده و بدین ترتیب سطحی یکپارچه حاصل می شود. سطح بدست آمده قابلیت اجرای رنگ، کاغذ دیواری، کاشی و پوشش های دیگر را خواهد داشت. فضای خالی داخل دیوار، امکان استفاده از انواع عایق های حرارتی و صوتی را فراهم نموده و عبور و دسترسی به تأسیسات الکتریکی و مکانیکی را میسر می سازد.

سقف های کاذب

سقف های کاذب کناف ساختارهای سبکی هستند که به واسطه تولید صنعتی، دارای مشخصات فنی استاندارد بوده و جایگزین بسیار مناسبی برای سقف های کاذب غیر استاندارد ساخته شده با رابیتس و گچ می باشند. این ساختار شامل زیرسازی سبک فولادی معلق ساخته شده با مقاطع ناودانی شکل بوده که صفحات روکش دار گچی در یک یا دو لایه، به وسیله پیچ مخصوص بر روی آن ها نصب می شوند. درزهای میان این صفحات به وسیله نوار و بتونه مخصوص درزگیری شده و بدین ترتیب سطحی یکپارچه و بدون درز حاصل می شود. سطح بدست آمده قابلیت اجرای رنگ و پوشش های دیگر را خواهد داشت. فضای خالی پشت سقف کاذب، امکان استفاده از انواع عایق حرارتی و صوتی را فراهم نموده و عبور و دسترسی به تأسیسات الکتریکی و مکانیکی را میسر می سازد.

دیوارهای پوششی

دیوارهای پوششی کناف، ساختارهای سریع و کارآمدی جهت بازسازی دیوارهای بنایی قدیمی، پوشش دیوارهای بنایی جدید (نازک کاری)، عایق کاری و بهسازی حرارتی و صوتی ساختمان ها و مقاوم سازی ساختمان ها در برابر حریق می باشند. به لحاظ ساختاری، دیوارهای پوششی، مشابه دیوارهای جداکننده کناف می باشند، با این تفاوت که پنل ها تنها در یک سمت ساختار نصب می شوند.

پوشش های مقاوم در برابر حریق

یکی از نقاط ضعف مهم سازه های فولادی، مقاومت کم آن ها در برابر حریق بوده، به طوری که در زمان کوتاهی پس از وقوع حریق، ممکن است دچار ناپایداری و فروپاشی کامل شوند. مطابق با مقررات و استانداردها، سازه های فولادی باید برای مدت زمان معینی در مقابل حریق مقاوم سازی شوند. یکی از کاربردهای صفحات گچی مقاوم در برابر حریق کناف، حفاظت سازه های فولادی از طریق پوشش تیرها و ستون ها است. در این ساختار، یک زیرسازی فلزی سبک در پیرامون تیرها و ستون ها اجرا شده که صفحات گچی بر روی این زیرسازی نصب می شوند. بدین ترتیب پوششی از صفحات مقاوم در برابر حریق، اجزای سازه ای را احاطه نموده و از این طریق سازه در برابر حریق مقاوم سازی می شود. مزیت این نوع ساختار حفاظتی، سرعت، سهولت و ارزانی آن نسبت به سایر روش ها (نظیر پوشش های بتنی) است. با استفاده از این روش، نازک کاری اجزای سازه ای نیز تامین گردیده که این امر، صرفه اقتصادی و تسریع در عملیات اجرایی را به ارمغان می آورد.

بازگشت به بالای صفحه »

خدمات گروه ایران درای وال

خدمات گروه ایران درای وال شامل موارد زیر می شود:

مشاوره در انتخاب ساختار

گام نخست در استفاده از سیستم های ساخت و ساز خشک، انتخاب ساختار است. هر یک از ساختارها دارای قابلیت های ویژه خود بوده که در مرحله طراحی می باید مشخصات عملکردی آن ساختار (مانند قابلیت های فیزیکی و مکانیکی تعیین کننده از قبیل مقاومت استاتیکی، میزان عایق حرارتی و صوتی و مقاومت ساختار در برابر حریق) در نظر گرفته شود. به عنوان مثال، برای انواع دیوار (دیوارهای جداکننده داخلی، دیوارهای جداکننده بین دو واحد آپارتمانی، دیوار راهروها، دیوار سلول های تر و ...) ساختارهای متفاوتی وجود دارد که با توجه به شرایط و نوع کاربری، باید ساختار مناسب انتخاب و به کار گرفته شود.

انتخاب ساختار جزء مراحل بسیار مهم و حساس پیش از استفاده از سیستم های ساخت و ساز خشک است. هرگونه مسامحه و یا عدم وجود تخصص کافی در انتخاب ساختار نه تنها می تواند عملکرد فنی مورد انتظار ساختارها را در زمان بهره برداری دچار نقصان نماید، بلکه می تواند باعث تحمیل بارهای مالی فزاینده ای به پروژه ها گردد. گروه مهندسین مشاور ایران درای وال همواره تلاش دارد که با طراحی دقیق ساختارها، ضمن رعایت مقررات ملی ساختمان و الزامات فنی طرح، هزینه های پروژه را نیز به حداقل برساند.

طراحی جزئیات فنی

گروه مهندسین مشاور ایران درای وال اولین و تنها دارنده تاییدیه رسمی مشاوره مهندسی سیستم های ساخت و ساز خشک از سوی شرکت کناف ایران می باشد. یکی از نقاط قوت این گروه، توانایی در طراحی جزئیات فنی و ارائه دستور العمل های اجرایی است. با توجه به تالیف مرجع فنی (منوال) و مجموعه فیزیک ساختمان شرکت کناف ایران توسط مهندسین مشاور ایران درای وال، این گروه طیف وسیعی از مراجع و مستندات فنی مربوط به مشخصات عملکردی و روش های نصب، بهره برداری و تعمیرات سیستم های ساخت و ساز خشک را در اختیار داشته و در حال حاضر بیش از 600 دیتیل فنی (در فرمت های DWG و PDF) به همراه دستور العمل های اجرایی مربوطه را در آرشیو خود دارد. متخصصین این گروه، چالش های هر پروژه را پذیرفته و آن را فرصتی برای ممارست و ارتقای خود می دانند.

اجرای درای وال

گروه مهندسین مشاور ایران درای وال دارنده گواهینامه رسمی اجرای کیفی سیستم های ساخت و ساز خشک (شامل دیوارهای جداکننده، دیوارهای پوششی، سقف های کاذب و پوشش های محافظ تیر و ستون های فولادی) از سوی شرکت کناف ایران است. با توجه به اهمیت فراوان امر تخصص در تحقق اجرای کیفی سیستم های ساخت و ساز خشک، این گروه اقدام به آموزش و استقرار گروه های نظارتی و اجرایی متخصص در پروژه های مختلف نموده است. علاوه بر ناظران مقیم، بازرسان ارشد فنی این گروه در مراحل مختلف عملیات اجرایی پروژه ها (شامل زیرسازی، پنل گذاری، درزگیری، نازک کاری و آماده سازی سطح) را مورد ممیزی و ارزیابی فنی قرار داده تا از صحت و کیفیت اجرای سیستم های ساخت و ساز خشک اطمینان حاصل نمایند.

بازرسی فنی و نظارت بر پروژه های درای وال

با توجه به تجارب موفق این گروه در طراحی و راه اندازی واحد بازرسی و آموزش شرکت کناف ایران و آموزش سیستم های نوین بازرسی به بازرسان فنی این شرکت، گروه مهندسین مشاور ایران درای وال آمادگی دارد تا نسبت به انجام بازرسی فنی و نظارت بر پروژه های در حال اجرا توسط سایر عوامل نصب اقدام نموده و با ارائه راهکارهای عملی، باعث بهبود وضعیت اجرا و در نتیجه تضمین کیفیت سیستم های ساخت و ساز خشک در پروژه های مذکور گردد.

فروش مصالح کناف

گروه مهندسین مشاور ایران درای وال عاملیت رسمی شرکت کناف ایران بوده و دارنده امتیاز فروش مستقیم کلیه محصولات شرکت کناف ایران از جمله انواع پنل گچی و سیمانی، انواع تایل سقفی گچی و معدنی، انواع پروفیل و قطعات ویژه زیرسازی، ادوات اتصال، مصالح درزگیری و نازک کاری و مواد شیمیایی مکمل (نظیر پرایمر و عایق رطوبتی) می باشد.

بازگشت به بالای صفحه »

گروه ايران دراي وال (بخش درای وال شرکت بنابوم) عاملیت شرکت کناف ایران بوده و توسط مديران اسبق فنی و مهندسي شرکت کناف ايران اداره می شود. این شرکت با نمره فنی و اجرایی ممتاز، دارنده "گواهینامه اجرای کیفی" و تنها دارنده "تاییدیه مشاوره مهندسی سیستم های کناف" از سوی شرکت کناف ایران می باشد.

توجه: سوابق، تاییدیه ها و گواهینامه های داخلی و بین المللی مؤید موارد فوق الذکر در بخش "گواهینامه ها"ی این وب سایت قابل مشاهده است.

طراحی سایتطراحی سایت تمام حقوق مادی و معنوی سایت به شرکت بنابوم تعلق دارد © 2011