بررسی لرزه ای دیوارهای جداگر- مبحث هشتم: شکست انفجاری ديوار - مقالات ساختمان پیش ساخته بنابوم پنل گچی کناف ساندویچ پانل ماموت سوله چادری آذر آبادگان سازه نمایشگاهی سهلان

سیستم های ساختمانی پیش ساخته بنابوم

مقاله شرکت پیش ساخته بنابوم

بررسی لرزه ای دیوارهای جداگر- مبحث هشتم: شکست انفجاری ديوار

بررسی لرزه ای دیوارهای جداگر- مبحث هشتم: شکست انفجاری ديوار

با توجه این که دیوارهای بنایی به طور صلب به قاب های سازه ای متصل می شوند، در هنگام وقوع زلزله دیوار به تبعیت از تغییر شکل قاب، تغییر شکل می یابد. در این حالت، سختی بالای مصالح بنایی، موجب تولید نیروهای داخلی در دیوار گردیده و در صورتی که این نیروها از تاب فشاری ساختار تجاوز نماید، دیوار به صورت انفجاری گسیخته شده و موجب ایجاد آوار می گردد.

شکست انفجاری دیوار

برای جلوگیری از وقوع این اثر مرگبار، باید از دیوارهایی استفاده شود که دارای انعطاف کافی در برابر حرکات جانبی سازه باشند، تا از مقاومت این اجزا در برابر حرکات لرزه ای و در نتیجه جذب نیرو توسط آن ها جلوگیری شود.

دیوارهای خشک کناف کاملاً انعطاف پذیر بوده و ذاتاً دارای اتصالات کشویی لغزان می باشند. بنابراین، دیوار کاملاً از قاب های سازه منفک بوده و بدین ترتیب از اثرات متقابل بین دیوار و سازه به طور کامل جلوگیری می شود.

لذا ساخت دیوارها با استفاده از سیستم های ساخت و ساز خشک، به عنوان ساختارهایی منعطف و سازگار با حرکات زلزله، اکیداً توصیه می شود (برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دیوار خشک به صفحه درای وال وب سایت شرکت بنابوم مراجعه شود).


ساسان سعیدیان - کارشناس عمران - رئیس هیئت مدیره شرکت بنابوم
تلفن: 44472835     فکس: 44472868     همراه: 1942197-0912
آدرس پستی: تهران، بلوار سردار جنگل، خ یاسمن (گلها)، شماره 13
آدرس الکترونیکی: saidian.sasan@irandrywall.com

مشاهده سایر مقالات »
بنابوم

پیشتاز سیستم های ساختمانی مدولار

ایران درای وال

تنها مهندسین مشاور درای وال کشور

طراحی سایتطراحی سایت تمام حقوق مادی و معنوی سایت به شرکت بنابوم تعلق دارد © 2011