بررسی لرزه ای دیوارهای جداگر- مبحث هفتم: پیچش - مقالات ساختمان پیش ساخته بنابوم پنل گچی کناف ساندویچ پانل ماموت سوله چادری آذر آبادگان سازه نمایشگاهی سهلان

سیستم های ساختمانی پیش ساخته بنابوم

مقاله شرکت پیش ساخته بنابوم

بررسی لرزه ای دیوارهای جداگر- مبحث هفتم: پیچش

بررسی لرزه ای دیوارهای جداگر- مبحث هفتم: پیچش

وجود پرکننده های میانقابی صلب و سنگین (که غالباً توزیع نامتقارنی در پلان دارند)، باعث جابجایی مرکز سختی و مرکز جرم در سازه می شود. این عدم انطباق مرکز سختی و مرکز جرم موجب وقوع پیچش ناخواسته و پیشبینی نشده در سازه می شود. این عامل خود موجب تغییر توزیع نیروهای افقی در اجزای باربر جانبی گردیده که می تواند باعث ناپایداری و انهدام کلی سازه شود.

پیچش

برای جلوگیری از وقوع "پیچش"، باید از دیوارهایی استفاده شود که سبک و در عین حال دارای انعطاف کافی در برابر حرکات جانبی سازه باشند، تا بدین ترتیب تقارن جرم و سختی در سازه حفظ شود.

دیوارهای خشک کناف، با وزن کمتر از پنجاه کیلوگرم بر متر مربع، بسیار سبک بوده و به دلیل وجود اتصالات کشویی لغزان در ساختار آن ها، دارای انعطاف کامل در برابر حرکات جانبی سازه می باشند.

لذا ساخت دیوارها با استفاده از سیستم های ساخت و ساز خشک، به عنوان ساختارهایی سبک و منعطف، اکیداً توصیه می شود (برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دیوار خشک به صفحه درای وال وب سایت شرکت بنابوم مراجعه شود).


ساسان سعیدیان - کارشناس عمران - رئیس هیئت مدیره شرکت بنابوم
تلفن: 44472835     فکس: 44472868     همراه: 1942197-0912
آدرس پستی: تهران، بلوار سردار جنگل، خ یاسمن (گلها)، شماره 13
آدرس الکترونیکی: saidian.sasan@irandrywall.com

مشاهده سایر مقالات »
بنابوم

پیشتاز سیستم های ساختمانی مدولار

ایران درای وال

تنها مهندسین مشاور درای وال کشور

طراحی سایتطراحی سایت تمام حقوق مادی و معنوی سایت به شرکت بنابوم تعلق دارد © 2011